Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

30 czerwca 2017

TERMOMODERNIZACJA – GŁUCHOWO, CZEMPIŃ trwają intensywne prace

TERMOMODERNIZACJA – GŁUCHOWO, CZEMPIŃ  trwają intensywne prace

W czwartek, 29 czerwca 2017 Burmistrz Gminy Czempiń wraz z Komisją Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Rady Miejskiej w Czempiniu oraz pracownikami Urzędu Gminy wizytowali na placach budowy w Szkole Podstawowej w Głuchowie i w Szkole Podstawowej w Czempiniu, w celu oceny stopnia zaawansowania prac.

W czempińskiej szkole obecnie trwa docieplanie murów, wymiana stolarki okiennej oraz starej instalacji centralnego ogrzewania a także budowa nowej kotłowni gazowej. Dokonano również rozbiórki starej kotłowni i jej komina. Prace rozpoczęto od nowszego budynku szkoły i sali sportowej, trwa również oczyszczanie elewacji najstarszej części placówki.

Toczące się obecnie w szkole w Głuchowie  prace obejmują docieplanie murów fundamentowych i nadziemnych oraz stropu dachu, wymianę instalacji elektryczno - oświetleniowej. Ponadto z dachu szkoły usuwany jest żużel, który zastąpiony zostanie nowoczesnym systemem izolacji, a następnie, na jednym z budynków zamontowane będą panele fotowoltaiczne. Warto dodać, że równolegle, w  czasie wakacji, lecz w ramach odrębnych prac przebudowana zostanie również kotłownia, a przy boisku ze sztuczną nawierzchnią powstaną dodatkowe piłkochwyty.

- Prace idą sprawnie, cieszę się, że możemy być świadkami i uczestniczyć w tak wielkiej przemianie tych budynków. Już niebawem na pewno spotkamy się w odmienionych szkołach. Jestem przekonany, że wszystkie prace przyczynią się do zwiększenia komfortu a przede wszystkim bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników tych placówek - mówi Burmistrz Konrad Malicki