Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

11 stycznia 2024

W Czempiniu powstaje kompleks odkrytych basenów letnich

W Czempiniu powstaje kompleks odkrytych basenów letnich

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat – w Czempiniu powstaje kompleks odkrytych basenów letnich.

Już podczas kolejnych wakacji mieszkańcy Gminy Czempiń, a także całego regionu będą mogli popływać, zrelaksować się, poplażować i miło spędzić czas w kompleksie basenów letnich i wodnym placu zabaw, powstającym w Czempiniu, na terenie Czempińskiego Centrum Sportu, pomiędzy boiskiem Orlik, halą sportową i boiskiem tartanowym.

Informację tę przekazujemy Państwu z wielką przyjemnością, gdyż wiemy, że o takim miejscu od lat marzyło wielu mieszkańców - tym bardziej cieszy fakt, że nasze marzenia, plany, koncepcje ujrzały światło dzienne i dziś mogą być realizowane.

Obecnie teren jest placem budowy, gdzie realizowane są prace przygotowawcze i prace ziemne, takie jak wykonanie wykopów pod niecki basenowe i zbiorniki przelewowe. W kolejnym etapie wykonane zostaną prace żelbetowe związane z konstrukcją niecek, a następnie prace związane z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

W efekcie powstanie imponujący kompleks dwóch basenów (wielkości 25 x 8 m x 1,3 m oraz 20 x 7 x 0,4 – 1 m) wodny plac zabaw wraz z zabawkami, zjeżdżalnie do strefy płytkiego basenu. Warto dodać, że woda w basenach będzie podgrzewana.


Ale baseny to nie wszystko. Inwestycja to też strefa gastronomiczna i cała infrastruktura: budynek zaplecza, przebieralnie, prysznice, zieleń ozdobna, czy oświetlenie.

Cały teren wokół basenów zostanie zagospodarowany, w części posadzona zostanie trawa, w części usypana plaża, a także wydzielona zostanie część utwardzona.

Uzupełnieniem oferty aktywnego wypoczynku i rekreacji nad basenami będą aktywności organizowane przez Czempińskie Centrum Sportu takie jak: nauka pływania, aquarobic, animacje dla dzieci, półkolonie czy w przyszłości obozy sportowe. Nie zabraknie także sprzętu rekreacyjno – plażowego oraz miejsca na małą gastronomię.

Zakończenie prac związanych z budową Kompleksu zaplanowane jest na początek drugiego kwartału 2024 roku.

- Uważamy, że zadaniem Gminy jest zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej infrastruktury służącej rekreacji ruchowej. Budujemy zupełnie nowe miejsce spotkań, wypoczynku i wakacyjnej rekreacji. Inwestycja ma duże znaczenie dla Gminy Czempiń, z racji odległości do najbliższych plaż i zbiorników wodnych. Ta nowa inwestycja w całości jest zadaniem prowadzonym przez Czempińskie Centrum Sportu i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, dlatego też jako władze samorządowe możemy koncentrować swoje wysiłki na infrastrukturze podstawowej , jak drogi, budowa kanalizacji, czy poprawa jakości wody – Konrad Malicki Burmistrz Gminy Czempiń.