Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

14 sierpnia 2017

XIV Europejskie i XVII Krajowe Zawody Sikawek Konnych za nami

XIV Europejskie i XVII Krajowe Zawody Sikawek Konnych za nami

12 sierpnia 2017 roku do Głuchowa zjechali się pasjonaci strażackiego fachu, amatorzy zabytkowych sprzętów pożarniczych oraz inne osoby zainteresowane odbywającymi się tego dnia XIV Europejskimi i XVII Krajowymi Zawodami Sikawek Konnych.

Już od godzin porannych na miejscowy stadion zjeżdżały się zarówno polskie, jak i zagraniczne jednostki straży pożarnej. O godzinie 11:00 oficjalnie otwarto zawody, a przemowy wygłosili Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Tomasz Grzelczyk, Starosta Powiatu Kościańskiego Bernard Turski oraz gospodarz, czyli Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki. Burmistrz odczytał także list przesłany do uczestników zawodów przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka.

W rywalizacji udział wzięło 31 sekcji, w tym 25 krajowych i 6 zagranicznych.

Podczas właściwej części zawodów, która trwała do godziny 16:00, sędziowie zwracali uwagę zarówno na sprzęt i prezentację drużyn, jak i umiejętności poszczególnych strażaków. Mieli oni okazję wykazać się sprawnością na torze przeszkód i podczas ćwiczenia bojowego. Zaciekła rywalizacja pozwoliła wyłonić najlepsze ekipy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów z Polski zajęło OSP Świbie, a spośród gości z zagranicy najlepsi byli Węgrzy z ÖTE Sümeg. W klasyfikacji sikawek z nasadą tłoczną „52” wśród mężczyzn najlepsze było OSP Świbie, a wśród kobiet – OSP Dąbrowa. W kategorii „inne” zwyciężyła drużyna OSP Kobylniki, a Grand Prix XIV Europejskich i XVII Krajowych Zawodów Sikawek Konnych wywalczyło OSP Świbie, które tego dnia nie miało sobie równych.

Od godziny 16:30 do 17:30 przybyli do Głuchowa mieli okazję podziwiać występ mażoretek z zespołu Rytmix działającego przy Orkiestrze Dętej OSP Kościan. Po tych atrakcjach zgromadzonych do zabawy zachęcał zespół Andre. Po koncercie odbyła się zabawa taneczna.

Protokół sędziego głównego XIV Europejskich i XVII Krajowych Zawodów Sikawek Konnych - przejdź