Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

09 maja 2019

ChampionMan Duathlon Czempiń 2019 - MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE

ChampionMan Duathlon Czempiń 2019 - MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE

Pierwsze w Polsce, historyczne zawody mistrzowskie w duathlonie na dystansie 10-60-10 odbędą się w najbliższy weekend w Czempiniu.

10 i 11 maja 2019 roku, Czempiń łączy poprzez sport! ChampionMan znajduje się w gronie największych imprez duathlonowych na świecie, przewyższając liczebnością uczestników większość tak prestiżowych zawodów, jakimi są zawody z serii POWERMAN.

ChampionMan to nie tylko zmagania na trasie biegu, to festiwal sportu i radości. Dwie sceny, strefa rekreacji i wypoczynku, strefa aktywności dziecięcej, strefa expo, strefa gastronomiczna, strefy kibica na trasie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w nadchodzący weekend w Czempiniu. Zwieńczeniem sportowych emocji będzie koncert Piotra Cugowskiego.

Czym właściwie jest duathlon? To jedna z odmian zawodów multisportowych. Dyscyplina ta łączy dwa rodzaje aktywności fizycznej: bieganie i jazdę rowerem, a zawodnicy podczas wyścigu przechodzą bezpośrednio z jednej konkurencji do drugiej. Czempiń jest w Polsce pionierem w organizacji zawodów duathlonowych na dystansie 10km bieg-60km rower-10km bieg. Od lat Czempiń nazywany był duathlonową stolicą Polski. Teraz został koronowany do tego  tytułu.

ChampionMan Duathlon Czempiń 2019 to oczywiście nie tylko Mistrzostwa Polski,  to tradycyjnie także starty na dystansie sprint i zawody dla dzieci. Coccodrillo Championkids Duathlon, które odbywają się zawsze w przeddzień zawodów głównych, to istny fenomen. Mimo tego udaje się zachować piknikową i rodzinną atmosferę zawodów z wieloma atrakcjami towarzyszącymi. ChampionMan to także promocja sportu wśród osób niepełnosprawnych, zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Zawody od początku istnienia wspiera organizacyjnie i prowadzi jako spiker  Jerzy Górski- legenda polskiego Duathlonu i Triathlonu. W ubiegłym roku na ekranach kin zobaczyć można było film „Najlepszy”, który powstał w oparciu o życiorys Jerzego Górskiego.

Patronem Honorowym ChampionMan Duathlon Czempiń 2019 jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Trzy edycje Championman Duathlon Czempiń udowodniły, że pasją i ciężką pracą można stworzyć markę rozpoznawalną w całym kraju. Nie ma drugiej imprezy duathlonowej w Polsce, która cieszyłaby się taką popularnością. Organizacja Mistrzostw Polski to zaszczyt, ale też duże wyzwanie organizacyjne. Do Czempinia przyjedzie cała Polska czołówka zawodników multisportowych i najlepsi w Polsce amatorzy. Organizatorzy imprezy Piotr i Izabela Lisieccy z firmy PonoKai Sport & Event wspólnie z Burmistrzem Gminy Czempiń Konradem Malickim wierzą, że doświadczenie, jakiego nabrali przy organizacji poprzednich edycji, pozwoli uczynić Mistrzostwa Polski wydarzeniem wyjątkowym, profesjonalnym i niezapomnianym. „Pasja” to słowo kluczowe, gdyż z niej się to wszystko wywodzi. To przez nią i dzięki niej ChampionMan Duathlon Czempiń przyciąga corocznie tysiące „ludzi ze stali”. Ogromny zasięg przedsięwzięcia jest konsekwencją niezwykłej energii wszystkich, którzy są siłą sprawczą istnienia tego sportowego święta –Organizatorów, Sportowców i Kibiców.

                                            

Życzymy, by 11 maja 2019 zapisał się na zawsze zarówno w historii polskiego multisportu, jak i w pamięci zawodników i kibiców. Do zobaczenia!