Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

12 lutego 2019

Mistrzostwa Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim

Mistrzostwa Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim

W poniedziałek 11 lutego 2019 roku w Urzędzie Gminy w Czempiniu odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: CZEMPIŃ GOSPODARZEM MISTRZOSTW POLSKI W DUATHLONIE 11 MAJA 2019 ROKU.

Szczegóły dotyczące organizowanych zawodów przedstawili Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki, Izabela i Piotr Lisieccy z PonoKai Sport & Event, Jan Peńsko z Polskiego Związku Triatlonu, Tomasz Spaleniak – zawodnik PRO oraz Katarzyna Hohorek – Dyrektor Centrum Kultury Czempiń.

Podczas konferencji ogłoszono, że 11 maja 2019 roku w Czempiniu odbędą się Mistrzostwa Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim. Droga do mistrzostw tak naprawdę zaczęła się już przed pierwszą edycją w 2016 roku bo taki był dalekosiężny plan ChampionMan Duathlon Czempiń. Po trzech niezwykle udanych edycjach, kiedy to czempińska impreza stała się wręcz kultowa, organizatorzy imprezy Izabela i Piotr Lisieccy z firmy PonoKai Sport & Event, wspólnie z Burmistrzem Gminy Czempiń Konradem Malickim, podjęli decyzję o ubieganie się o organizację Mistrzostw Polski w ogłoszonym w listopadzie 2018 roku konkursie przez Polski Związek Triathlonu.

Pomimo faktu, że Championman uznawany był za faworyta do organizacji Mistrzostw, to jednak Czempiniowi przyszło  rywalizować z „dużymi” organizatorami i wieloma miastami w Polsce.

Ostatecznie to właśnie Czempiń i ChampionMan Duathlon został wybrany na gospodarza Mistrzostw Polski, co  stawia Czempiń wśród największych ośrodków multisportu w Polsce obok takich miast, jak Gdynia, Poznań, Bydgoszcz czy Susz.

11 maja 2019 roku będzie historyczną datą nie tylko dla Gminy Czempiń, ale także dla całego Polskiego multisportu. Pierwszy raz bowiem w historii odbędą się w Polsce Mistrzostwa w duathlonie na Dystansie Średnim (wcześniej przez organizatorów nazywanym Długim) w konwencji bez draftingu (zakaz jazdy na etapie rowerowym w grupie). Co ważne mistrzostwa odbywać się będą zarówno w klasyfikacji Pro Elity, młodzieżowców U23, ale także wśród amatorów, gdzie będzie prowadzona klasyfikacja wiekowa co 5 lat. Nie zabraknie także lokalnych kategorii, w  których wyłonieni zostaną Mistrzowie  i Mistrzynie Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Czempiń. Organizacja Mistrzostw Polski na dystansie 10 km bieg 60 km rower-10 km bieg, na stałe zapisze Czempiń jako miasto gospodarza pierwszych historycznych zawodów mistrzowskich w Polsce na tym dystansie.

Od lat Czempiń nazywany był duathlonową stolica Polski. Teraz można śmiało powiedzieć, że Czempiń został koronowany do tego  tytułu. Przyznanie organizacji Mistrzostw Polski na najdłuższym duathlonowym dystansie w Polsce jest przypieczętowaniem kilku lat ciężkiej pracy przy organizacji zawodów.

 

Podczas konferencji Izabela i Piotr Lisieccy przedstawili przybyłym dziennikarzom i gościom prezentację multimedialną dotyczącą dyscypliny sportowej, jaką jest duathlon, jej historii w Polsce i na świecie. Burmistrz Gminy Czempiń podkreślał duże znaczenie imprezy dla promocji gminy, a także docenił znaczenie podjętej inicjatywy sportowej i organizacji pierwszych zawodów w 2016 roku.

 

Wysoce cenię sobie współpracę z mieszkańcami, organizacjami społecznymi, lokalnymi instytucjami i firmami. To mieszkańcy stanowią nasz największy potencjał i dają temu wyraz swoją aktywnością przy różnego rodzaju przedsięwzięciach. I właśnie powstanie ChampionMan Duathlon Czempiń jest najlepszym przykładem takiej „oddolnej” inicjatywy. Czempiniacy są ludźmi pełnymi energii, ciepła i empatii i to niezależnie od tego ile mają lat i jaki jest ich stan posiadania. Mówię to przez pryzmat wielu działań społecznych, zaangażowania w sprawy gminy, otwartości, chęci współpracy i szacunku. Jestem dumny z wielu działań charytatywnych, z koncertów, biegów czy akcji: pt. Zostań dawcą szpiku, przy okazji organizacji imprez kulturalnych czy sportowych. To wszystko napawa mnie autentyczną dumą i stanowi to niezbędne ogniwo dalszego rozwoju naszej gminy. W sukces zawodów wierzyłem od początku, zawsze popierając i pomagając inicjatorom. Dziś, na 3 miesiące przed zawodami rozpoczynamy działania promocyjne związane z organizacją zawodów, w mieście pojawiły się banery informujące o wydarzeniu. Będziemy też zachęcać partnerów, sponsorów do współpracy – mówił Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki.

Tomasz Spaleniak – zawodnik PRO akcentował perfekcyjną organizację zawodów, co ma duże znaczenie dla każdego zawodnika, doskonale przygotowana trasa, liczne grupy kibiców wzdłuż trasy to dodaje siły i pewności siebie biegaczom.

Dyrektor Centrum Kultury Katarzyna Hohorek zachęcała do udziału w wydarzeniach towarzyszących zawodom, we wszystkich atrakcjach przygotowanych specjalnie dla zawodników, ich rodzin, a także wszystkich Mieszkańców Gminy Czempiń. Będzie działała strefa aktywności rodzinnej z atrakcjami i animacjami dla dzieci oraz strefa expo.

Podczas konferencji ogłoszono także, że w dniu zawodów 11 maja 2019 roku o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zaprezentuje utwory ze swojej pierwszej, solowej płyty. - Nie zabraknie przeboju promującego album "Kto nie kochał", ale artysta zaśpiewa także kompozycje zespołu "Bracia" - mówiła Katarzyna Hohorek.

 

Zachęcamy zawodników do zapisów:

http://www.duathlonczempin.pl/licytujemy-w-czempiniu/