Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

14 maja 2018

ChampionMan Duathlon Czempiń 2018 – podsumowanie, relacja!

ChampionMan Duathlon Czempiń 2018 – podsumowanie, relacja!

12  maja 2018 roku Gmina Czempiń już po raz trzeci stała się duathlonową stolicą Polski. ChampionMan Duathlon Czempiń to długo wyczekiwane przez zawodników, mieszkańców
i kibiców, wyjątkowe wydarzenie sportowe w Gminie Czempiń, którego organizatorami są Państwo Izabela i Piotr Lisieccy, a partnerem strategicznym - Gmina Czempiń.

Rywalizacja odbywała się na doskonale przygotowanych i dobrze znanych już zawodnikom trasach, na dwóch dystansach: Dystansie Sprint (5 km bieg - 20 km rower - 2,5 km bieg) oraz Dystansie Długim (10 km bieg - 60 km rower – 10 km bieg). W dystansie Sprint wystartowało 432. zawodników, na czele z Burmistrzem Gminy Czempiń Konradem Malickim, natomiast z dystansem długim zmierzyło się 372. sportowców.

Szczegółowe wyniki zawodów znajdą Państwo w linku poniżej artykułu.

W piękną, słoneczną sobotę do Czempinia przybyli duathloniści z całego kraju i zagranicy. Towarzyszyły im kolejne dziesiątki, jeśli nie setki kibiców.

Sportowców do boju zagrzewał doping i entuzjazm kibiców, którzy licznie gromadzili się na starcie, na czempińskich ulicach, a także w sołectwach.
Oczekiwanie na duathlonistów umilały kibicom prezentacje i występy na plenerowej scenie,przed głównym otwarciem zawodów wystąpił zespół Semplicze z Krzywinia. Eksponowane były stanowiska sponsorów i partnerów imprezy.
Nie zabrakło też promocyjnego stoiska Gminy Czempiń, gdzie można było otrzymać gadżety promocyjne, jak również wygrać atrakcyjne nagrody w quizie wiedzy o Gminie Czempiń i ChampionMan Duathlon Czempiń.

Podczas zawodów w Czempiniu fundacja DKMS rejestrowała dawców szpiku.

 

Każdy, bez względu na wiek, czy uczestnictwo w  zawodach, znalazł coś interesującego dla siebie. Ponadto dla dzieci przygotowana została strefa aktywności dziecięcej.

Ponadto w tym roku postanowiono jeszcze bardziej urozmaicić ten dzień tak zawodnikom, jak i kibicom, organizując   wydarzenie    muzyczne,   wieńczące   sportowe    zmagania.
Tuż po koronacji zawodników, na tej scenie odbył  się koncert zespołu Luxtorpeda, zorganizowany przez Centrum Kultury w Czempiniu, a do późnych godzin wieczornych przygrywał DJ SET/LIVE ACT Dawid Moratti i Paterca.

 

Warto podkreślić wielkie zaangażowanie sołectw, przez które przebiegała trasa zawodów – Borowa, Gorzyczek, Nowego Gołębina i Donatowa. Zostało ono docenione i dzięki głosom duathlonistów wyłoniono najlepiej kibicujące sołectwo. Sołectwom przekazano nagrody pieniężne, specjalnie przyznane przez Burmistrza Gminy Czempiń Konrada Malickiego. Pierwszym miejscem uhonorowano Borowo, drugie miejsce otrzymała połączona strefa kibica zorganizowana przez sołectwo Gorzyczki i Nowy Gołębin, trzecie zaś Donatowo.

W przeddzień zawodów głównych, w piątek 11 maja 2018 odbyły się zawody dziecięce Coccodrillo ChampionKids Duathlon 2018. W oośmiu kategoriach wiekowych wystartowało  300 małych duathlonistów. Najmłodsze dzieci mogły startować na rowerkach biegowych i z trzema kółkami, a każdy mały zawodnik otrzymał profesjonalny pakiet startowy, medal dedykowany tej właśnie imprezie, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Przybyłym gościom, sponsorom, organizatorom i wolontariuszom dziękujemy. Już odliczamy dni do kolejnych, przyszłorocznych zawodów!

Wyniki - przejdź