Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

13 maja 2023

EUREKA

EUREKA

27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie odbyła się I edycja Powiatowego Turnieju Interdyscyplinarnego „Eureka”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych. „Eureka” cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż aż 11 drużyn z powiatu kościańskiego rywalizowało o tytuł najlepszego zespołu. Emocji było sporo! Najpierw prowadząca losowała kategorię, z której następnie uczniowie wybierali numer pytania od 1 do 40. Uczniowie zmagali się z pytaniami z języka polskiego i angielskiego, matematyki, historii oraz biologii. Liczyła się poprawność, ale i szybkość, ponieważ na udzielenie właściwej odpowiedzi zespoły miały 30 s. Turniej dowiódł, że oprócz wiedzy liczą się relacje i współpraca. Po pięciu rundach i dogrywce wyłonieni zostali zwycięzcy.

Miejsca na podium zajęły drużyny, które reprezentowały:

I – Szkołę Podstawową nr 4. im. Mariana Koszewskiego w Kościanie

II – Zespół Szkół w Starym Bojanowie

III – Szkołę Podstawową nr 3. im. Feliksa Stamma w Kościanie

Pomysłodawcą turnieju byli nauczyciele głuchowskiej podstawówki, którzy przygotowali go od strony merytorycznej i technicznej. Pytania konkursowe, piękny wystrój sali oraz poczęstunek dla gości były efektem pracy nauczycieli i pracowników szkoły.

„Eureka” odbyła się jednak przede wszystkim dzięki hojności sponsorów, którymi byli: Gmina Czempiń, Gmina Śmigiel, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Lasy Państwowe, Koleje Wielkopolskie, TRANS-POL, FROST – Barbara Wegenke,  TOP – FARMS – SOGO

Dziękujemy za wsparcie.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

Karolina Sobol-Włodarczak