Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

14 maja 2019

ChampionMan Duathlon Czempiń, Dystans Sprint

ChampionMan Duathlon Czempiń, Dystans Sprint

ChampionMan znajduje się w gronie największych imprez duathlonowych na świecie, przewyższając liczebnością uczestników większość tak prestiżowych zawodów, jakimi są zawody z serii POWERMAN. W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział aż 1037 zawodników!

Rywalizacja odbywała się na doskonale przygotowanych i dobrze znanych już zawodnikom trasach.

W Dystansie Sprint (5 km bieg - 20 km rower - 2,5 km bieg) wystartowało 542 zawodników, a wśród nich Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki.

Najwyższe miejsce na podium zajął Kasper Tochowicz, drugi był Jacek Krawczyk, a za nim Maksymilian Szatecki.

ChampionMan to nie tylko zmagania na trasie biegu, to festiwal sportu i radości.
Dwie sceny, strefa rekreacji i wypoczynku, strefa aktywności dziecięcej, strefa expo, strefa gastronomiczna, strefy kibica na trasie – to ChampionMan Duathlon Czempiń. Zwieńczeniem sportowych emocji był koncert Piotra Cugowskiego.

Warto podkreślić wielkie zaangażowanie sołectw, przez które przebiegała trasa zawodów – Borowa, Gorzyczek, Nowego Gołębina oraz Donatowa. Zostało ono docenione i dzięki głosom duathlonistów wyłoniono najlepiej kibicujące sołectwo. Sołectwom przekazano nagrody pieniężne, specjalnie przyznane przez Burmistrza Gminy Czempiń Konrada Malickiego. Pierwszym miejscem uhonorowano Borowo, drugie miejsce otrzymała połączona strefa kibica zorganizowana przez sołectwo Gorzyczki i Nowy Gołębin, trzecie zaś Donatowo. Niewątpliwie najlepszą strefą kibica na trasie biegowej była strefa zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe w Czempiniu.

Zawody od początku istnienia wspiera organizacyjnie i prowadzi jako spiker  Jerzy Górski- legenda polskiego Duathlonu i Triathlonu. W ubiegłym roku na ekranach kin zobaczyć można było film „Najlepszy”, który powstał w oparciu o życiorys Jerzego Górskiego.

Patronem Honorowym ChampionMan Duathlon Czempiń 2019 był Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wyniki – przejdź