Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

05 maja 2023

ChampionMan Duathlon Czempiń 2023 - MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE

ChampionMan Duathlon Czempiń 2023 - MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE

Zapraszamy na największe duathlonowe wydarzenie w Polsce, które odbędzie się w dniach 12 -13 maja 2023 w Czempiniu.

W sobotę 13 maja 2023 wystartuje Dystans Sprint (5km bieg-20 km rower-2,5 km bieg) i Dystans Średni (10 km bieg-60km rower -10 km bieg) - na tym właśnie dystansie już po raz czwarty zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Duathlonie.

W przeddzień zawodów głównych, tj. w piątek 12 maja, tradycyjnie zapraszamy na Coccodrillo ChampionKids! Zawody dla dzieci i młodzieży są nieodłącznym elementem czempińskiego święta duathlonu i podobnie jak w sześciu poprzednich edycjach to właśnie starty dzieci i młodzieży otwierają największe zawody duathlonowe w Polsce i jedne z największych w Europie!!!

Czym właściwie jest duathlon? To jedna z odmian zawodów multisportowych. Dyscyplina ta łączy dwa rodzaje aktywności fizycznej: bieganie i jazdę rowerem, a zawodnicy podczas wyścigu przechodzą bezpośrednio z jednej konkurencji do drugiej.

Czempiń jest w Polsce pionierem w organizacji zawodów duathlonowych na dystansie 10km bieg-60km rower-10km bieg. ChampionMan Duathlon Czempiń znajduje się w gronie największych imprez duathlonowych na świecie, przewyższając liczebnością uczestników większość tak prestiżowych zawodów, jakimi są zawody z serii POWERMAN. Nie ma drugiej imprezy duathlonowej w Polsce, która cieszyłaby się taką popularnością. Mimo tego zawsze udaje się zachować piknikową i rodzinną atmosferę zawodów z wieloma atrakcjami towarzyszącymi. ChampionMan to nie tylko zmagania na trasie biegu, to festiwal sportu i radości. Strefa rekreacji i wypoczynku, strefa aktywności dziecięcej, strefa expo, strefa gastronomiczna, strefy kibica na trasie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą w Czempiniu. 

„Pasja” to słowo kluczowe, gdyż z niej się to wszystko wywodzi. To przez nią i dzięki niej ChampionMan Duathlon Czempiń przyciąga corocznie tysiące „ludzi ze stali”. Ogromny zasięg przedsięwzięcia jest konsekwencją niezwykłej energii wszystkich, którzy są siłą sprawczą istnienia tego sportowego święta –Organizatorów, Sportowców i Kibiców.

Podczas tegorocznej Gali Polskiego Związku Triathlonu, ChampionMan Duathlon Czempiń zdobył tytuł Imprezy Roku 2023!!!

Życzymy, by ChampionMan Duathlon Czempiń 2022 zapisał się na zawsze zarówno w historii polskiego multisportu, jak i w pamięci zawodników i kibiców.

WEięcej szczegółów tutaj: http://www.duathlonczempin.pl/  

Do zobaczenia!