Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

09 października 2023

Gmina Czempiń wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na medal” 2023

Gmina Czempiń wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na medal” 2023

Gmina Czempiń wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na medal” 2023 za teren inwestycyjny położony w Głuchowie

Gmina Czempiń posiada jedne z najlepszych gruntów pod inwestycje w województwie wielkopolskim. To nie tylko pusty slogan, a rzeczywistość potwierdzona wyróżnieniem naszego terenu spośród ponad 100 zgłoszonych w ogólnopolskim konkursie „Grunt na medal”

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach. Jego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, działająca we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora.

- To wyróżnienie pozwala nam cieszyć się z sukcesu osiągniętego po wielu latach starań, jakie włożyliśmy w działania zmierzające do utworzenia strefy inwestycyjnej w rejonie powstałego węzła trasy S5. Starań najpierw w pozyskanie terenów w Głuchowie, dzięki zamianie z tamtejszą Parafią, następnie w prace nad sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a przede wszystkim nad uzbrojeniem tego terenu.Nieruchomości, które dały nam wyróżnienie w konkursie, czyli działki nr 80/4 i 80/5 to teren doskonale skomunikowany i wyposażony w niezbędną infrastrukturę. Zaznaczyć należy jednak, że to jedynie część powstającej strefy inwestycyjnej w Głuchowie, która docelowo swym zasięgiem obejmie teren blisko 90 ha.

W poniedziałek, 9 października 2023 roku podczas uroczystości zakończenia i podsumowania X Konkursu Grunt na medal 2023 wyróżnienie z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego odebrał Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Września, a zwycięski grunt liczy ponad 28 ha i zlokalizowany jest w Obłaczkowie. Zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy.