Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

11 marca 2016

Czempiniacy szusowali w Zieleńcu!

Czempiniacy szusowali w Zieleńcu!

W sobotę 05.03.2016r. stoki Zieleńca były areną XIV Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Zjeździe na nartach oraz Snowboardzie. Do znanego górskiego ośrodka zjechali entuzjaści „białego szaleństwa” z całego Powiatu. Urząd Gminy w Czempiniu – jak co roku – umożliwił udział w tej pięknej imprezie młodym mieszkańcom Gminy. Ponad czterdziestoosobowa grupa młodzieży, głównie ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu oraz w Głuchowie  (34 uczniów Szkoły Podstawowej w Czempiniu, 7 uczniów Szkoły Podstawowej w Głuchowie z 5. opiekunami), mogła doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach oraz snowboardzie.  Kilku uczniów reprezentowało naszą gminę w zawodach sportowych. Wielkie brawa należą się Mikołajowi Wawrzyniakowi, który w kategorii „Narty klas IV-VI” wywalczył brązowy medal. Wycieczka do Zieleńca to nie tylko zmagania sportowe ale przede wszystkim nauka jazdy na nartach i snowboardzie. Piękna, słoneczna pogoda oraz wspaniałe warunki (dużo świeżego śniegu) spowodowały, że dwugodzinna nauka pod okiem instruktorów dała wspaniałe efekty. Choć dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z „parapetem” czy „deskami” to entuzjazm i zaangażowanie z jakim oddali się nauce daje nadzieję, że zaszczepione zamiłowanie do sportów zimowych da efekty w przyszłości. Po wielogodzinnych zabawach na świeżym powietrzu wymęczeni ale szczęśliwi wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

Warto wspomnieć, że transport, ubezpieczenie, wypożyczenie sprzętu, karnety na wyciągi, naukę przez wykwalifikowanych instruktorów oraz ciepły posiłek dla wszystkich uczestników wyjazdu ufundował Urząd Gminy w Czempiniu.

Opiekunami podczas wycieczki byli: Panie Ryszarda Borowska, Magdalena Ratajczak, Dorota Urbańska, Karolina Til oraz Pan Krzysztof Golak.

W imieniu uczestników wycieczki chciałbym serdecznie podziękować Burmistrzowi Gminy Czempiń Panu Konradowi Malickiemu za propagowanie sportów zimowych wśród młodzieży szkolnej.
Ze sportowym pozdrowieniem
Kierownik wycieczki Paweł Kaźmierczak