Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

13 stycznia 2020

Noworoczny Turniej Piłki Nożnej

W pierwszą sobotę 2020 roku w hali sportowej „Herkules”, odbył się noworoczny turniej piłki nożnej. W zawodach, umiejętności piłkarskie mogły zaprezentować dzieci z rocznika 2010. Do rywalizacji zgłosiły się kluby AS Czempiń (2 zespoły), Promień Krzywiń (2 zespoły), LPFA Kościan, LPFA Śmigiel, Czwórka Kościan oraz Kotwica Kórnik. Wystąpiło około 70 dzieci. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze zgodnie z zasadą fair-play, a mecze obfitowały w efektowe akcje i dużą ilość strzelonych bramek.
W pierwszej części zawodów rywalizacja odbywała się w dwóch 4-zespołowych grupach, w których grano „każdy z każdym”, natomiast po zakończeniu etapu grupowego drużyny grały w meczach o miejsca w zależności od miejsca zajętego w swojej grupie (1 miejsca w grupie grały o zwycięstwo w turnieju, 2 miejsca w grupie grały o 3 miejsce itd.).

Najlepszą drużyną turnieju została Kotwica Kórnik, która pokonała w finale zespół AS Czempiń biali w serii rzutów karnych, natomiast w meczu o 3 miejsce LPFA Śmigiel okazał się lepszy od Promienia Krzywiń. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy Czempiń. Dodatkowo najlepsza trójka zespołów nagrodzona została piłkami, a podczas turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz owoce. Oprócz nagród drużynowych przyznano również nagrody indywidualne (statuetki), które otrzymali:

- Najlepszy strzelec: Igor Izydorczyk (LPFA Śmigiel)

- Najlepszy zawodnik: Patryk Rzepka (Promień Krzywiń)

- Najlepszy bramkarz: Jakub Kaźmierczak (AS Czempiń)

Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i sportowe rozpoczęcie Nowego roku 2020.