Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

04 maja 2023

Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja

Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maja 2023roku w Kościele Parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Czempiniu odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewniło Czempińskie Towarzystwo Śpiewacze HARFA i Orkiestra Dęta PARADA.

Po mszy odbyła się ceremonia pod Pomnikiem Pamięci na Rynku w Czempiniu. W okolicznościowej przemowie, Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki podkreślał wagę trzeciomajowej konstytucji jako fundamentu naszej polskiej państwowości i odczytał Preambułę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, wyrażającą najbardziej podstawowe zasady oraz wartości funkcjonowania naszego państwa. Wolnego, suwerennego, demokratycznego – takiego, o jakie walczyli nasi przodkowie. Warto, aby dzisiaj, naszej wspólnej, patriotycznej radości z ich osiągnięć, towarzyszyła refleksja nad współczesnością, nad polską rzeczywistością określoną przez Konstytucję z 1997 roku, którą każdy powinien znać.

Gmina Czempiń od kilku lat poszerza i ułatwia dostęp do Konstytucji, gdyż zarówno poszanowanie wolności, niepodległości i pokoju, jak i poszanowanie obecnej Konstytucji, poszanowanie prawa w ogóle, to także hołd złożony naszym przodkom. Burmistrz zaprosił wszystkich zainteresowanych do Urzędu Gminy w Czempiniu po odbiór bezpłatnego egzemplarza Konstytucji.

W obchodach, obok mieszkańców gminy, wzięły udział delegacje samorządu, szkół, przedszkola oraz miejscowych organizacji i instytucji. Uroczystość uświetniły delegacje pocztów sztandarowych organizacji i instytucji gminnych oraz Orkiestra Dęta PARADA. Po oficjalnej części obchodów, orkiestra i Agnieszka Szymańska wraz z Centrum Kultury Czempiń, które przygotowało śpiewniki, zaprosiła zgromadzonych do wspólnego, radosnego śpiewu.

Viwat! Viwat! Trzeci Maj!