Inwestycje Środki krajowe
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

23 lutego 2023

NIE ODDAM WALKOWEREM

NIE ODDAM WALKOWEREM

 

W hali sportowej „Herkules” w Borowie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu, w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie spotkał się Senator RP Wojciech Ziemniak. Parlamentarzysta, urodzony w Czempiniu, już po raz kolejny gościł w szkole i opowiadał młodzieży o swojej kilkudziesięcioletniej działalności społecznej, sportowej i politycznej.

- Czempiń to wyjątkowe miasto w moim życiu, tutaj wszystko się zaczęło- mówił Wojciech Ziemniak. – To w jednej z kamienic na czempińskim rynku przyszedłem na świat.

Senator Wojciech Ziemniak podkreślał, że pochodząc nawet z małej miejscowości, można osiągnąć sukces. Przede wszystkim  ważne są jednak chęci oraz dążenie do celu. Parlamentarzysta opowiadał młodzieży m.in. o tym jak funkcjonuje Sejm i Senat RP. Podczas spotkania, nie zabrakło także pytań ze strony uczniów. Dotyczyły m.in. pracy parlamentarzysty, jego wspomnień z dzieciństwa. Młodzież ciekawiło jak wygląda jego dzień w senacie, czy będzie kandydował w następnych wyborach oraz czy były jakieś głosowania, których się wstydzi.

- Były głosowania również trudne- odpowiadał Wojciech Ziemniak. – Mogę jednak powiedzieć, że za żadne nie muszę się wstydzić. Z wykształcenia jestem nauczycielem wuefu. Rywalizacja sportowa jest mi bliska i trochę w taki sposób traktuję start w wyborach. Zwycięstwa nie oddam walkowerem.

Gerwazy Konopczyński