16 marca 2017

Wycieczka do Zieleńca

Wycieczka do Zieleńca

W pierwszy weekend marca Stoki Zieleńca były areną XV Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Zjeździe na nartach oraz Snowboardzie. Do znanego górskiego ośrodka zjechali entuzjaści „białego szaleństwa” z całego Powiatu.
Urząd Gminy w Czempiniu – jak co roku – umożliwił udział w tej pięknej imprezie młodym mieszkańcom Gminy.
Ponad czterdziestoosobowa grupa młodzieży, głównie ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu oraz w Głuchowie mogła doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach oraz snowboardzie.  Kilku uczniów reprezentowało naszą gminę w zawodach sportowych. Wielkie brawa należą się za walkę i rywalizację w nie łatwych warunkach. Każdy uczestnik zawodów otrzymał piękny medal. Wycieczka do Zieleńca to nie tylko zmagania sportowe ale przede wszystkim nauka jazdy na nartach i snowboardzie. Piękna, słoneczna pogoda oraz łagodne stoki sprawiły, że dwugodzinna nauka pod okiem instruktorów dała wspaniałe efekty. Choć dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z „parapetem” czy „deskami” to entuzjazm i zaangażowanie z jakim oddali się nauce daje nadzieję, że zaszczepione zamiłowanie do sportów zimowych da efekty w przyszłości. Po wielogodzinnych zabawach na świeżym powietrzu wymęczeni ale szczęśliwi wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.
Transport, ubezpieczenie, wypożyczenie sprzętu, karnety na wyciągi, naukę przez wykwalifikowanych instruktorów oraz ciepły posiłek dla wszystkich uczestników wyjazdu ufundował Urząd Gminy w Czempiniu.
Opiekunami podczas wycieczki byli: Panie Ryszarda Borowska, Dorota Kubicka, Mirosława Kajoch, oraz Panowie Krzysztof Golak, Zbigniew Kłos i Maciej Marciniak.
W imieniu uczestników wycieczki chciałbym serdecznie podziękować Burmistrzowi Gminy Czempiń za propagowanie sportów zimowych wśród młodzieży szkolnej.

Ze sportowym pozdrowieniem

Kierownik wycieczki Paweł Kaźmierczak