04 lipca 2016

Projekt ,,Czempiń na szklanych pocztówkach”

Projekt ,,Czempiń na szklanych pocztówkach”

Dofinansowany!

11 marca 2016 r. Gmina Czempiń złożyła wniosek o dotację do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach naboru na przedsięwzięcie z zakresu infrastruktury sportowej i turystycznej realizowanego przez samorządy województwa wielkopolskiego. 27 czerwca 2016 r. Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę
o przyznaniu dotacji Gminie Czempiń na realizację projektu pn.: ,,Czempiński szlak turystyczny ,,Czempiń na szklanych pocztówkach””.  Dofinansowanie w wysokości 13 700,00 zł stanowić będzie 50% wartości projektu.

Celem projektu jest opracowanie graficzne, produkcja oraz montaż tablic szklanych umożliwiających widzowi porównanie stanu obecnego otoczenia z przeszłością. Grafika przedstawiać będzie zdjęcia z końca XIX oraz I poł. XX wieku.  Ponadto zostanie wykonana i zamontowana tablica z mapą najważniejszych szlaków turystycznych przebiegających przez Gminę Czempiń.

Przedsięwzięcie pozytywnie wpłynie na rozwój promocji Gminy, przyczyni się  do podniesienia jej atrakcyjności oraz zwiększenia ruchu turystycznego.

W załączeniu fotografie starego Czempinia uwzględnione w projekcie.