Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

28 grudnia 2016

Młodzieżowe Zawody Sportowe

Regulamin i zaproszenie do udziału w Młodzieżowych Zawodach Sportowych o Puchar Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czempiniu.

REGULAMIN

„Młodzieżowych Zawodów Sportowych
o Puchar Przewodniczącego MRM w Czempiniu”

ORGANIZATOR: Młodzieżowa Rada Miejska w Czempiniu

WSPÓŁORGANIZATOR:  Urząd Gminy w Czempiniu.

INFORMACJE:

„Młodzieżowe Zawody Sportowe o Puchar Przewodniczącego MRM w Czempiniu”
odbywają się w dwóch dyscyplinach sportowych:

• Piłka nożna,
  • Siatkówka.

Zawody odbywać się będą w dwa dni:

- 6 lutego 2017 roku – Turniej Piłki Nożnej,
- 8 lutego 2017 roku – Turniej Siatkówki.

Organizator dopuszcza mieszane składy drużyn ze względu na płeć i wiek.

w wieku od 10 do 16  lat.
  • Organizator będzie wymagał zgody podpisanej przez rodziców lub prawnych opiekunów.

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1. Organizatorem „Młodzieżowych Zawodów Sportowych'' o puchar   Przewodniczącego MRM w Czempiniu jest Młodzieżowa Rada Miejska w Czempiniu.
  1. Organizator może zaprosić do przedsięwzięcia partnerów organizacyjnych, patronów, patronów medialnych i internetowych, jak również sponsorów.
  2. Turniej jest przeprowadzany na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.
  3. Zgłoszenie uczestnictwa w Turnieju oznacza akceptację niniejszego regulaminu oraz zobowiązanie do jego przestrzegania.
  4. Wszelkie informacje dotyczące Turnieju można uzyskać pod numerem telefonu 696 470 536 oraz pod numerem 61- 28 26 703 wew. 118.

Zasady gry w piłkę nożną:

System rozgrywania meczy jest zależny od ilości drużyn biorących udział w turnieju i zostanie ustalony po konsultacji z sędzią głównym i kapitanami drużyn przed rozpoczęciem zawodów.

Mecze odbywają się według obowiązujących przepisów piłki nożnej:

1. W meczu uczestniczy bezpośrednio 4 zawodników w polu + bramkarz
  2. Czas gry: 10 minut bez zmiany połów
  3. Rzuty z autu wykonywane są nogą (z podłoża)
  4. Zmiany zawodników -lotne ( bez konieczności zgłaszania ich sędziemu )
  5. Bramkarz po aucie bramkowym wybija piłkę dowolnie ręką lub nogą z podłoża
  6. Turniej zostanie rozegrany piłką  o rozmiarze nr 5
  7. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się co najmniej w odległości 5 mod piłki.
  8. Rzut karny wykonywany jest z odległości 8m od bramki
  9. Nie wolno wykonywać wślizgów,
  10. Nie wolno grać lub blokować dostępu do piłki leżąc
  11. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN

Zasady gry w piłkę siatkową:

System rozgrywania meczy jest zależny od ilości drużyn biorących udział  w turnieju i zostanie ustalony po konsultacji z sędzią głównym i kapitanami drużyn przed rozpoczęciem zawodów.

1.  O kolejności w grupie decydują odpowiednio:

a. Liczba punktów ( zwycięstwo – 2 pkt, porażka – 1 pkt)

b. Lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do setów straconych

c. Lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.

2. Mecz rozgrywany jest do dwóch wygranych setów (każdy do 15 pkt.) w razie konieczności rozgrywany jest trzeci set (również do 15 pkt.).

3. Mecze finałowe toczą się do 2 wygranych setów ( do 25 pkt), ewentualny trzeci set do 15 pkt.

4. W trakcie każdego seta drużynie przysługuje jedna 30 sekundowa przerwa na życzenie.

5. W czasie trwania zawodów prawo zwracania się do sędziego ma tylko i wyłącznie kapitan drużyny

6. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPS.

PRZEBIEG ZAWODÓW:

DZIEŃ I: 6 lutego 2017 rok

Turniej Halowej Piłki Nożnej.

Rozpoczyna się o godzinie 12.00.

Miejsce: Hala Sportowa „Herkules” w Borowie.

DZIEŃ II: 8 lutego 2017 rok

Turniej Siatkówki.

Miejsce” Hala Sportowa „Herkules” w Borowie.

Termin oddawania kart zgłoszeniowych – Do 20 stycznia 2017 roku

Miejsce składania kart zgłoszeniowych:

• Urząd Gminy w Czempiniu, pokój nr 13 (u p. Joanny Kościuszko)
  • Gimnazjum w Borowie – Agnieszka Dudzińska i Daria Pieczyńska.
  • Szkoła Podstawowa w Czempiniu – Wiktoria Zakrzewska i Laura Barłożyk.
  • Szkoła Podstawowa w Głuchowie – Agnieszka Buchert.

Drużyny, które w ostatniej chwili zechcą wziąć udział w zawodach również mogą wziąć w nich udział. Należy w tym dniu przynieść wypełnioną kartę zgłoszeniową wraz ze zgodą rodziców.