12 września 2017

Lato z lekkoatletyką - wspomnienie.

Lato z lekkoatletyką - wspomnienie.

Silna grupa dziewcząt i chłopców – lekkoatletów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sportowiec Borowo” pod okiem  swoich trenerów pracowała  i wypoczywała na obozie sportowym w Niechorzu. Fantastyczna baza noclegowa i rekreacyjno – sportowa nad brzegiem morza sprzyjała zaplanowanym treningom, współzawodnictwie, wspólnej nauce i zabawie. Jak co roku trenerzy przygotowali dla swoich podopiecznych wiele niespodzianek. Każdego dnia oprócz treningów, które szlifowały formę, trzeba było ruszyć głową... i rozwiązać quiz . W każdym dniu inna tematyka. Były przysłowia, matematyka, ortografia i oczywiście wiedza sportowa. Karty pracy były natychmiast sprawdzane, a zwycięzca otrzymywał nagrodę. Walka o stateczki ( nagroda ) była bardzo zacięta, przysporzyła wiele satysfakcji wygranym i radości wszystkim uczestnikom. Nie zabrakło też gry terenowej czyli poszukiwania skarbu. Podczas tego współzawodnictwa lekkoatleci musieli wykazać się znajomością i umiejętnością odczytywania mapy, wytrzymałością , kreatywnością i logicznym myśleniem. Poszukiwanie skarbu nie było proste, na szczęście po długim boju drewniana skrzynia z zawartością została odnaleziona. Pozostało tylko ją jakoś otworzyć.. W programie obozu znalazł się przejazd kolejką wąskotorową do Trzęsacza i wizyta w muzeum multimedialnym w Trzęsaczu. Wspólne wieczorne spotkania przy muzyce i przygotowanych skeczach  bardzo zintegrowały grupę młodych sportowców. 

Miłą niespodzianką dla wszystkich były odwiedziny Burmistrza Gminy Czempiń Konrada Malickiego, który do Niechorza przyjechał z prezentami dla wszystkich uczestników obozu. Pan Burmistrz bardzo aktywnie spędził czas z lekkoatletami uczestnicząc we współzawodnictwie sportowym (młodzież nie dawała żadnych ulg).
Zainteresowaniem Gościa cieszył się  trening, szczególnie konkurencja rzutu oszczepem.
Młodzież uczestnicząca w obozie, miała szansę aktywnego wypoczynku, współzawodnictwa sportowego, poznania wielu młodych ludzi z różnych stron kraju, ale przede wszystkim pracy i zabawy w gronie wszystkich tych, którzy z dumą noszą koszulki z logo Uczniowskiego Klubu Sportowego ”Sportowiec Borowo”. Obóz spełnił zakładane cele, a po lecie w Niechorzu pozostały lekkoatletom miłe wspomnienia i fotografie. 

Z kroniki UKS SPORTOWIEC BOROWO