Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

05 czerwca 2017

IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Czempiń w kopa sportowego

W sobotę, 3 czerwca 2017 roku, w hali sportowej „HERKULES” w Borowie odbył się turniej o Puchar Burmistrza Gminy Czempiń, rozgrywany w ramach obchodów Dni Czempinia jako IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Czempiń w kopa sportowego. W zmaganiach uczestniczyło 112 zawodników, w tym 5 pań. Turniej rozgrywany był w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej oraz w klasyfikacjkobiet, zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego.

Zawody wygrał Daniel Walenciak z Jasienia, który zdobył 19 punktów dużych i 133 małych. W pierwszej trójce turnieju znaleźli się także Zdzisław Kaźmierczak z Kluczewa oraz Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina. Poza podium, ale wciąż na wysokich lokatach uplasowali się Wiesław Lisiak z Kobylina, Rafał Drozda z Kościana, Mirosław Witczak z Żabna, Andrzej Skórzewski z Kobylnik, Oskar Walenciak z Jasienia, Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa i Jan Gigoń z Głuchowa. Dla trójki najlepszych zawodników klasyfikacji indywidualnej przygotowano puchary. Dodatkowo atrakcyjne nagrody otrzymało łącznie dwudziestu uczestników turnieju, którzy w indywidualnych zmaganiach uzyskali najlepsze wyniki.

Drużynowo bezkonkurencyjni okazali się ŻUBRY Jasień w składzie: Mirosław Kaźmierczak, Piotr Kaźmierczak, Daniel Walenciak i Oskar Walenciak. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli Przyjaciele Kobylin, czyli Wiesław Lisiak, Edmund Polny, Józef Turbański i Marian Knuła. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Pocztowiec Kościan, w skład której wchodzili Jerzy Cieślak, Andrzej Chumski, Stanisław Dominiczak i Dariusz Kaźmierczak. Zawodnicy z najlepszych drużyn otrzymali złote, srebrne i brązowe medale oraz nagrody rzeczowe.

Nie można również zapomnieć o zaciętej rywalizacji, która miała miejsce wśród pań. W kategorii kobiet najwyższe miejsce i okolicznościowy puchar wywalczyła Pamela Mieloszyńska z Leszna.

Najlepszych zawodników turnieju odznaczał Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki, który objął patronat nad turniejem i ufundował część pucharów i nagród. Towarzyszył mu pan Tadeusz Fabiś, członek zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, który włożył duży wysiłek w przygotowanie turnieju. Nad regulaminowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny – Jerzy Piechowiak.