18 maja 2017

Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczny Przedszkolak

W środę 17 maja 2017 roku, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Czempiniu - grupa "Pingusie"  wraz z nauczycielkami i opiekunami uczestniczyły w IV edycji powiatowego konkursu "Bezpieczny Przedszkolak".
W wyniku eliminacji, w finale konkursu wzięło udział 6 grup przedszkolnych z terenu powiatu kościańskiego. Konkurs odbył się w hali sportowej w Starych Oborzyskach, dokładnie o godzinie 10.05. Dzieci  z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w rywalizacji z zakresu bezpieczeństwa. Wykazały się swoją wiedzą i pomysłowością. Nasi podopieczni wiedzą, że bezpieczeństwo to najważniejsza potrzeba człowieka i potrafią praktycznie wykazać się dbałością o zdrowie własne i innych. 
Starosta Kościański Bernard Turski oraz pozostali członkowie jury złożyli gratulacje dzieciom i wychowawcom. Wszystkim uczestnikom złożono życzenia dalszych sukcesów w edukacji, nie tylko z zakresu bezpieczeństwa.
Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Czempiniu Renata Skrobała otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa dzieci w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że utrwalone zasady bezpieczeństwa towarzyszyć będą dziecięcej ciekawości świata i radości jego poznawania.

Joanna Garstka