Inwestycje
Kanał na YouTube
Telefon alarmowy 112
Zgłaszanie awarii wodno-kanalizacyjnych 501 394 982
Zgłaszanie awarii oświetlenia 61 28 26 703 wew. 143
Pogotowie energetyczne 991
Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

15 marca 2021

Gmina przygotowuje do sprzedaży kolejne działki budowlane w Nowym Borówku

Gmina przygotowuje do sprzedaży kolejne działki budowlane w Nowym Borówku

Odpowiadając na zapotrzebowanie na działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, szeregową, czy usługową Gmina Czempiń sukcesywnie przygotowuje kolejne już nieruchomości do sprzedaży.


Już wkrótce przedmiotem zbycia będą działki budowlane położone w Nowym Borówku. Jeszcze w  marcu gmina zamierza ogłosić wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, a ogłoszenie przetargu planowane jest w maju 2021 roku.

Teren obejmuje atrakcyjne działki budowlane, położone w Nowym Borówku, pomiędzy drogą powiatową nr 3899P  prowadzącą do wsi Borowo, a drogą gminną w kierunku wsi Nowe Borówko, przed przejazdem kolejowym (jadąc z Czempinia). Z obszaru o powierzchni 2,9726 ha gmina wydzieliła łącznie 12 działek przeznaczonych do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, 6 działek z przeznaczeniem na zabudowę szeregową (przy czym działki te tworzą 4 spójne części terenu możliwe do zagospodarowania) oraz 4 działki, gdzie poza zabudową mieszkaniową jednorodzinną będzie można prowadzić działalność usługową.

Jest to oferta dla osób, które marzą o budowie własnego domu w spokojnej okolicy, a jednocześnie blisko centrum, punktów usługowych, placówek oświatowych.

Kształty i powierzchnie działek pod zabudowę jednorodzinną (od około 620 m2 do około 850 m2) umożliwią swobodną zabudowę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Działki pod zabudowę szeregową przygotowane są z myślą o inwestycjach deweloperskich w celu sprostania oczekiwaniom potencjalnych mieszkańców i stworzenia różnorodnej oferty mieszkaniowej na obszarach przyległych do miasta Czempinia. Wyznaczone drogi wewnętrzne o szerokości od 10 m do 12 zapewnią wygodną
i bezpieczną obsługę komunikacyjną.

W bezpośrednim sąsiedztwie nowego terenu mieszkaniowego gmina sprzedała w latach 2019-2020 łącznie 9 działek, na których nabywcy już wkrótce rozpoczną prace budowlane.

Warto dodać, że od kilku lat ten rejon gminy cieszy się  dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Są to bardzo dobre lokalizacje, działki są dobrze skomunikowane, a gestorzy infrastruktury technicznej zapewniają dostawę mediów. Liczymy, że i ta propozycja spełni oczekiwania przyszłych mieszkańców Gminy Czempiń.

W minionym czasie została przebudowana na tym terenie droga gminna, zapewniająca dogodny dojazd mieszkańcom terenów przyległych. Ponadto warto zaznaczyć, iż w sąsiedztwie powstała ścieżka rowerowa, która tworzy ciągłą sieć zapewniającą dojazd m.in. do dworca kolejowego, stwarzając tym samym możliwość swobodnego, ale i bezpiecznego przemieszczanie się przyszłych mieszkańców do centrum Czempinia.

Ogłoszenia o przetargach zawierające niezbędne informacje oraz cenę wywoławczą będą opublikowane na stronie internetowej gminy, w Biuletynie Informacji Publicznej, wywieszone na tablicach ogłoszeń oraz przekazywane w mediach społecznościowych. Sprzedaż terenu prowadzona będzie przez gminę etapowo.

 

Decyzja podziałowa z mapą - przejdź

Plan miejscowy - przejdź