Kanał na YouTube

09 marca 2020

Dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk w budynkach czempińskich jednostek

Dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk w budynkach czempińskich jednostek

Zgodnie z ustaleniami poczynionymi na posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Urząd Gminy w Czempiniu zaopatrzył wszystkie podległe jednostki, w tym szkoły i przedszkole na terenie gminy w dozowniki oraz w płyny antyseptyczne służące dezynfekcji rąk. Od piątku 6 marca 2020 roku jesteśmy w posiadaniu urządzeń, które są sukcesywnie montowane w budynkach gminnych, tak aby już od dnia dzisiejszego, 9 marca 2020 roku mogły być stosowane.

Przy każdym dozowniku umieszczane są tabliczki z instrukcją dezynfekcji rąk. Na jedną rękę należy wlać płyn dezynfekujący, a następnie wcierać w obie dłonie do momentu wyschnięcia, pocierając w kierunku nadgarstków.

Warto zapoznać się również z informacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

- W przypadku koronawirusa profilaktyka jest niezbędna. Decyzja o zakupie dozowników  została podjęta przez zespół zarządzania kryzysowego na tyle wcześnie, iż mimo, że w chwili obecnej jest to towar deficytowy, udało nam się nabyć dozowniki. Zachęcam więc wszystkich Państwa do korzystania z urządzeń – mówi Burmistrz Gminy Czempiń, informując jednocześnie, że w  związku z zagrożeniem koronawirusem w stan gotowości postawione są wszystkie służby. Apelują jednak one aby zachować spokój i przestrzegać zasad higieny.