Centrala Urzędu Gminy w Czempiniu 61 28 26 703
Zarządzanie kryzysowe Gminy Czempiń 730 350 237

23 lutego 2017

XI edycja Grand Prix Powiatu Kościańskiego w Kopa Sportowego

W niedzielę, 19 lutego 2017 r. w Sali Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został V turniej kopa sportowego kończący obecną edycję GP,  w którym wzięło udział 152 zawodników w tym 7 pań.

Zawodnicy rywalizowali o puchar Burmistrza Gminy Czempiń.

W turnieju zawodnicy rozegrali pięć rund po 32 rozdania.

Dla trzech najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej  i  za pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet organizatorzy przewidzieli  puchary. Nagrody otrzymało łącznie 31 zawodników .

W turnieju zwyciężył Henryk Jankowski z Turwi, zdobywając komplet 20 punków dużych i 208 punktów małych  i odebrał puchar Burmistrza Gminy Czempiń.

Kolejne miejsca w czołowej 10 - tce zajęli: Henryk Majewski z Krzemieniewa,  Tadeusz Fabiś z Donatowa,  Dawid Boroń z Kościana, Jacek Michalski z Krzyżanowa, Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek, Marian Kuczma  z Leszna, Sławomir Przebierała z Donatowa, Józef Szymański z Wojnowic  i Jarosław Wojciech z Radomierza.

Klasyfikację kobiet wygrała Jadwiga Hampel z Nielęgowa.

Puchary i  nagrody wręczył Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki, który  sprawował patronat honorowy nad tym turniejem.

Po zakończenie V turnieju nastąpiło podsumowanie wyników  obecnej edycji  Grand Prix Powiatu Kościańskiego.

Do końca trwała zacięta rywalizacja o czołowe miejsca, a o kolejności w końcowej klasyfikacji decydowały ostanie rozdania kart.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej  XI edycji GRAND PRIX Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego zwyciężył  Zbigniew Basiura z Racotu gromadząc 80,5 pkt dużych i 368 małych.

Zwycięzca odebrał puchar  Starosty Kościańskiego Bernarda Turskiego.

Puchar Gazety  Kościańskiej za zajęcie drugiego miejsca odebrał Tadeusz Fabiś z Donatowa. Trzecie miejsce zajął Andrzej Chumski z Kościana i zdobył puchar Prezesa Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.  W czołówce znaleźli się jeszcze: Lech Nowak z Przysieki Polskiej, Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego  i Zbigniew Ratajczak z Wolsztyna, którzy wyróżnieni zostali pucharami ufundowanymi przez członków zarządu Powiatu Kościańskiego – Aleksandra  Sowę, Mirosława Kaczmarka i Grzegorza Ratajczaka.

Rywalizację kobiet wygrała Ewa Stachowiak z Nowego Belęcina, która w klasyfikacji generalnej zajęła 70 miejsce i otrzymała puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego.

Organizatorzy przewidzieli także puchar do Jakuba Błaszczyka z Dalabuszek, najmłodszego uczestnika Grand Prix.

Nagrody otrzymało łącznie 30 najlepszych zawodników.

Puchary i nagrody wręczył Grzegorz Ratajczak członek zarządu Powiatu Kościańskiego jednocześnie Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.