13 czerwca 2017

Międzynarodowy młodzieżowy turniej piłki nożnej - Praga

Międzynarodowy młodzieżowy turniej piłki nożnej - Praga

 

Cenne sportowe doświadczenia mają za sobą młodzicy UKS AS Czempiń. W ubiegły weekend  podopieczni trenera Pawła Kaźmierczaka rywalizowali w Pradze, w silnie obsadzonym turnieju Prague Strahov Cup.

W dwudniowych (2-3.06.2017r.), piłkarskich zmaganiach wzięły udział aż 154 zespoły reprezentujące Czechy, Danię, Węgry, Austrię, Niemcy, Słowację, Holandię i Polskę. Nie zabrakło w tym gronie także młodych adeptów futbolu z czempińskiego UKS AS Czempiń. Turniejowe rozgrywki toczyły się na Stadionie Horni Mecholupy oraz Stadionie Strahov, największym stadionie piłkarskim i drugim co do wielkości obiekcie sportowym na świecie, na którym trenują obecnie piłkarze Sparty Praga. Na potrzeby turniejowej rywalizacji na płycie głównej stadionu umieszczono 6 boisk, w tym 2 ze sztuczną nawierzchnią i jedno do minifutbolu. Wobec czego warunki do prezentowania swoich umiejętności młodzi piłkarze mieli wymarzone.  

Reprezentanci UKS-u rywalizowali w kategorii wiekowej U-12, gdzie o laur zwycięstwa walczyło szesnaście zespołów, podzielonych na cztery grupy.  Młodzi Czempiniacy trafili do grupy B, gdzie przyszło im się zmierzyć z takimi drużynami jak: Forza Wrocław (Polska), SK Slovan HAC (Austria), Kopenicker SC (Niemcy).

W pierwszej potyczce z zespołem Kopenicker SC (Niemcy), to Berlińczycy dość szybko otworzyli wynik spotkania, a kolejną bramkę, niedługo potem, dołożyli po wyraźnym spalonym. W drugiej połowie młodym AS-om udało się zdobyć  bramkę kontaktową oraz dającą remis, ale nie wystarczyło czasu na więcej i mecz zakończył się wynikiem 2:2. W drugim starciu  podopieczni trenera Pawła Kaźmierczaka skoncentrowani i zmotywowani kontrolowali grę i tylko brak wykończenia wielu akcji wpłynął na niskie zwycięstwo 1:0 z zespołem Forza Wrocław. W ostatnim meczu pierwszego dnia rozgrywek Czempiniacy spotkali się z drużynę SK Slovan HAC (Austria), niestety ta konfrontacja ułożyła się nie po ich myśli. Choć pierwsza, bardzo wyrównana połowa, wcale na to nie wskazywała, to jednak rywale wykazali się w tym starciu lepszą skutecznością. Warto przy tym podkreślić, że przeciwnicy zaprezentowali bardzo ostry futbol, wskutek czego dwóch zawodników UKS-u, z  powodu urazów zmuszonych było przedwcześnie opuścić murawę. Jedna z kontuzji zakończyła się w szpitalu z diagnozą złamanego obojczyka. Zawodnicy UKS AS Czempiń zajęli ostatecznie drugie miejsce w grupie i zapewnili sobie udział w rywalizacji o miejsca 1-8. W drugim dniu turnieju Czempiniacy rozpoczęli rywalizację od starcia z drużyną Tempo Praga (Czechy), które niestety przegrali stosunkiem 1:5. Bezbłędnie poradzili sobie natomiast  z zespołem UKS Akademia Piłkarska Świdnica, od pierwszych do ostatnich minut utrzymując nad rywalem zdecydowaną przewagę. Ta wygrana sprawiła, że zawodnicy z niewielkiego Czempinia, zmierzyli się w boju o 5 miejsce w turnieju z zespołem Czarni Oleszyce (Polska).  Spotkanie, było swego rodzaju podsumowaniem turniejowych zmagań, w meczu dało się odczuć zmęczenie i stratę kontuzjowanych zawodników. Rywale na tym tle wydali się bardziej wypoczęci i choć regulaminowe dwa razy po 15 minut nie wyłoniło zwycięscy to seria rzutów karnych dała – szczęśliwie – zwycięstwo rywalom. Zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego AS z Czempinia zajął ostatecznie w turnieju wysokie 6 miejsce. Gratulacje.

Ostatniego dnia wyjazdu do stolicy Czech zaplanowano zwiedzanie zabytków Pragi. Czempiniacy widzieli Stare i Nowe Miasto ze swoimi wąskimi uliczkami i malowniczymi kamienicami, pięknym zamkiem i katedrą oraz najbardziej znanym zabytkiem mostem Karola. Mogli poczuć atmosferę tętniącego życiem, wielokulturowego miasta.

Udział w turnieju możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Zarządu Powiatu Kościańskiego oraz Rady Miasta Czempiń, które pokryły koszty transportu, Zarządowi UKS AS Czempiń oraz wydatnej pomocy rodziców młodych piłkarzy.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  1. Radebeuler BC 08
  2. Köpenicker SC
  3. JFG Münchner Land Nord
  4. Tempo Praha
  5. Czarni Oleszyce
  6.  UKS AS Czempiń
  7. TSV Lüdenscheid
  8. UKS Akademia Piłkarska Świdnica
  9. SK Slovan HAC

10. Ringsted IF

11. SK Breitenfurt

12. Junior Chomutov

13. Forza Wrocław

14. KKS Włókniarz 1925 Kalisz

15. PKS Łany

16. PKS LIFE Siennica

Uczestnicy turnieju (w nawiasie liczba strzelonych bramek): Bartosz Gawron, Stanisław Kaźmierczak, Oskar Szeszuła, Kajetan Łukowiak (1), Igor Stachowiak (1), Mateusz Moszynski (1), Szymon Szmela, Kacper Krzyżostaniak (3), Jakub Łukowiak, Grzegorz Ratajak, Tomasz Maik, Wiktor Janczyk, Marcel Lasecki.

Opiekun: Anna Łukowiak,

Kierownik zespołu: Adam Stachowiak,

Trener: Paweł Kaźmierczak