20 maja 2017

ChampionMan Duathlon Czempiń 2017 Relacja!

ChampionMan Duathlon Czempiń 2017 Relacja!

ChampionMan Duathlon Czempiń 2017 – podsumowanie, relacja!

13  maja 2017 roku odbyło się długo wyczekiwane przez zawodników, mieszkańców
i kibiców, wyjątkowe wydarzenie sportowe w Gminie Czempiń - ChampionMan Duathlon Czempiń 2017, którego organizatorami są Państwo Izabela i Piotr Lisieccy, a partnerem strategicznym - Gmina Czempiń.

Rywalizacja odbywała się na doskonale przygotowanych i dobrze znanych już zawodnikom trasach, na dwóch dystansach: Dystansie Sprint (5 km bieg - 20 km rower - 2,5 km bieg) oraz Dystansie Długim (10 km bieg - 60 km rower – 10 km bieg). W dystansie Sprint wystartowało 334 zawodników, natomiast z dystansem długim zmierzyło się 302 sportowców.
Szczegółowe wyniki zawodów znajdą Państwo w linku poniżej artykułu.

W piękną, słoneczną sobotę do Czempinia przybyli duathloniści z całego kraju i zagranicy. Towarzyszyły im kolejne dziesiątki, jeśli nie setki kibiców.

Na tegorocznych zawodach dumnie prezentował się także nasz czempiński ChampionMan Team,  liczący ponad 50 zawodników z gminy,  prezentujących się w jednolitych, czarnych, teamowych, strojach.

Sportowców do boju zagrzewał doping i entuzjazm kibiców, którzy licznie gromadzili się na starcie, na czempińskich ulicach, a także w sołectwach.
Oczekiwanie na duathlonistów umilały kibicom prezentacje i występy na plenerowej scenie. Eksponowane były stanowiska sponsorów i partnerów imprezy.
Nie zabrakło też promocyjnego stoiska Gminy Czempiń, gdzie można było otrzymać magnesy, przypinki, chorągiewki, jak również wygrać atrakcyjne nagrody w quizie wiedzy o Gminie Czempiń i ChampionMan Duathlon Czempiń. W konkursie „na telefon”, organizowanym na scenie zwycięzcy otrzymali zestawy upominkowe przygotowane przez sponsorów oraz Gminę Czempiń a także nagrodę – auto na weekend z pełnym bakiem. Każdy, bez względu na wiek, czy uczestnictwo w  zawodach, znalazł coś interesującego dla siebie. Ponadto dla dzieci przygotowana została strefa aktywności dziecięcej.

Warto podkreślić wielkie zaangażowanie sołectw, przez które przebiegała trasa zawodów – Borowa, Gorzyczek, Nowego Gołębina i Donatowa. Zostało ono docenione i dzięki głosom duathlonistów wyłoniono najlepiej kibicujące sołectwo. Sołectwom przekazano nagrody pieniężne, specjalnie przyznane przez Burmistrza Gminy Czempiń Konrada Malickiego. Pierwszym miejscem uhonorowano Borowo, drugie miejsce otrzymało Donatowo, trzecie zaś Gorzyczki.

Nagrody zawodnikom Dystansu Sprint wręczali: Burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Adam Szłapka, a także Kierownik Oddziału Sportu w Departamencie Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Mariusz Kubiak. Przy dekoracji zwycięzców Dystansu Długiego Burmistrzowi towarzyszyli: Poseł na Sejm RP Wojciech Ziemniak oraz Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk .

W przeddzień zawodów głównych, w piątek 12 maja 2017 odbyły się zawody dziecięce Coccodrillo ChampionKids Duathlon 2017. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 200 małych duathlonistów. Najmłodsze dzieci mogły startować na rowerkach biegowych i z trzema kółkami, a każdy mały zawodnik otrzymał profesjonalny pakiet startowy (koszulkę, zestaw numerów startowych, drobne gadżety), medal dedykowany tej właśnie imprezie, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Przybyłym gościom, sponsorom, organizatorom i wolontariuszom dziękujemy. Już odliczamy dni do kolejnych, przyszłorocznych zawodów!

 

Wyniki zawodów ChampionMan Duathlon Czempiń 2017

dystans sprint - przejdź
dystans długi - przejdź