20 kwietnia 2017

CZEMPIŃ ŁĄCZY!!!

CZEMPIŃ ŁĄCZY!!!

W czwartek, 20 kwietnia 2017 roku, przed Urzędem Gminy w Czempiniu odbyła się uroczystość odsłonięcia Logo Gminy Czempiń i hasła promocyjnego, które zostały wyłonione w „Konkursie na opracowanie znaku identyfikacji graficznej wraz hasłem promocyjnym Gminy Czempiń”.

- Nasze Logo to przede wszystkim nowoczesność – unikalna kompozycja pozornie prostych znaków, mających jednak głęboki sens stylistyczny i kolorystyczny – mówił podczas uroczystościBurmistrz Gminy CzempińKonrad Malicki. - Zestawienie kolorów nie jest przypadkowe. Czerwony to kolor życia i emocji. Żółty to przekaz pozytywnej energii i szczęścia. Natomiast zielony to, przede wszystkim, symbol równowagi i ekologicznego charakteru naszej okolicy. Jest to też połączenie dobrze nam znane lecz w zupełnie nowej i odświeżonej formie.

Burmistrz Gminy Czempińpodkreślał także, że  Logo odznacza się tak ważnymi cechami jak: rozpoznawalność, niepowtarzalność i oryginalność. Kompozycja nawiązuje również bezpośrednio do nazwy: „Czempin” i przez to będzie dobrze z nią kojarzone. Kolejna cecha  Logo to wyrazistość, czyli prosty i czytelny przekaz , odnoszący się do trzech pierwszych liter wyrazu: CZEMPIŃ.

- Jestem przekonany, że Logo wpasuje się w naszą tożsamość i na trwałe zadomowi się  na czempińskich ulicach, w materiałach promocyjnych, a także, co szczególnie ważne, w sercach i świadomości naszych mieszkańców -  podkreślał Burmistrz - Myślę, że to Logo stanie się symbolem znanym, rozpoznawalnym, akceptowanym i pozytywnie kojarzonym z Czempiniem i Naszą Gminą.

Elementem nowej identyfikacji jest także promocyjne hasło w brzmieniu: „Czempiń Łączy”.
W tym przypadku, przesłanką do jego wyboru, był ponadczasowy charakter hasła, a także jego dopasowanie do charakterystyki Gminy Czempiń, a szczególnie do jej dogodnego położenia, jako łącznika pomiędzy pobliskimi, większymi aglomeracjami.

- „Czempiń Łączy” to wreszcie przesłanie otwarte, o pozytywnych konotacjach, dobrze oddających  znaczenie miejsca łączenia się ludzi i budowania wspólnoty – mówił Burmistrz Konrad Malicki - Mam więc nadzieję, że nasze hasło promocyjne będzie inspiracją dla mieszkańców, będzie zachęcać do jego pozytywnego interpretowania i do dopełniania.

 

Więcej informacji o pracach Komisji Konkursowej i rozstrzygnięciu konkursu - przejdź