15 kwietnia 2016

Alertownik

Alertownik

Od 15 kwietnia br. mieszkańcy Gminy Czempiń uzyskali możliwość komunikacji z Urzędem Gminy w Czempiniu za pomocą Alertownika - nowoczesnej i co najważniejsze darmowej aplikacji, dzięki której można - łatwo i szybko - zgłaszać odpowiednim komórkom Urzędu i jednostkom gminy najbardziej palące problemy w bezpośrednim otoczeniu, np. uszkodzenia nawierzchni, awarie czy istnienie dzikich wysypisk, sytuacje niebezpieczne – jak dziurę w drodze czy powalone drzewo, dzielić się spostrzeżeniami oraz informować o swoich inicjatywach.

Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, aby zgłosić swoją sprawę do odpowiedniej jednostki i śledzić jej status. Ponadto użytkownicy mogą na czytelnej mapie okolicy przeglądać zgłoszenia nadesłane przez społeczność Alertownika i dołączać do nich jednym kliknięciem, jednocześnie informując o tym jednostkę odpowiedzialną za sprawę.

Oprócz funkcji wysyłania zgłoszeń Alertownik oferuje także opcję odbierania ostrzeżeń oraz najważniejszych informacji z Gminy Czempiń. Mieszkańcy otrzymują krótkie powiadomienia tekstowe oznaczone kolorami dopasowanymi do kategorii informacji, które chcą otrzymywać. Wśród nich powiadomienia zawierające:

  • ostrzeżenia – kolor czerwony (np. o awariach wodno-kanalizacyjnych, planowanych wyłączeniach prądu, zagrożeniach pogodowych),
  • informacje administracyjne – kolor niebieski (np. o wynikach wyborów samorządowych, oświacie),
  • informacje biznesowe – kolor zielony (np. o planowanych inwestycjach, nowych miejscach pracy),
  • informacje rekreacyjne – kolor pomarańczowy (np. o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych).

Alertownik umożliwia szybkie dzielenie się odebranymi  powiadomieniami z bliskimi przez SMS lub e-mail oraz zapisywanie terminów wydarzeń jednym kliknięciem w kalendarzu w smartfonie i na tablecie. Użytkownicy Alertownika mogą wywierać wpływ na swoje otoczenie poprzez uczestnictwo w sondażach oraz głosowaniach.

Z aplikacji Alertownik można korzystać bezpłatnie przez stronę internetową https://alertownik.pl/ lub pobrać aplikację na smartfona.

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Czempiń do skorzystania z tej formy komunikacji, która pozwala na stałą wymianę informacji pomiędzy Mieszkańcami a Urzędem Gminy w Czempiniu.